GüncelKadın

Musa Orhan’ın avukatı Akkuş hakkında suç duyurusu

Batman'da İpek Er'e sistematik tecavüz işkencesi uygulayan ve intihara sürükleyerek ölümüne sebep olan uzman çavuş Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş hakkında, Er ailesinin avukatları Siirt Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

İpek Er’e sistematik tecavüz işkencesi uygulayan ve intihara sürükleyerek ölümüne sebep olan uzman çavuş Musa Orhan’ı aklamak adına duruşmalarda, İpek’i ve ailesini suçlayan, hedef gösteren savunmalar yapan avukat Mehmet Erkan Akkuş için suç duyurusunda bulunuldu, Ankara Barosu’na şikayetçi olundu.

Orhan’ın avukatı Akkuş müvekkilini aklamak için duruşmalarda İpek Er ve ailesini suçlayan, hedef gösteren savunmalar yapmış; sosyal medyada Orhan’ın tutuksuz yargılanmasına tepki gösterenler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Gazete Fersude’den Metin Yoksu’nun haberine göre, Er ailesinin avukatları, Akkuş’un mahkeme heyetine ve Er ailesine ilişkin tavırları nedeniyle “Özel hayatın gizliliği”, “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret”, “Alenen hakaret suçu sosyal kanaatlerin açıklanmasından dolayı hakaret” suçlarından dolayı suç duyurusunda bulundu.

Er ailesinin avukatları, ailenin talebi üzerine Orhan’ın avukatları Akkuş ve Aliye Doğan’ı bağlı bulundukları Ankara Barosu’na da şikayet ederek, disiplin soruşturması başlatılmasını istedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu